Pāriet uz galveno saturu
CEĻOJUMI AR KEMPERI
  • Sākums
  • Blogs
  • Par mums
  • Kontakti
  • Galerijas
  • MARŠRUTI
  • KEMPINGI
  • SERVISI
  • DAŽĀDI
    • ATBILDES
    • KO ŅEMT LĪDZI
    • KĀ SALABOT
    • UZLABOJUMI
    • PĀRDODU
    • INFO

Jautājums sakarā ar mūsu Korsikas filmu: Моторолер брали в оренду, или сами перевозили(как)?

18. jūl. 2019, Nav komentāru
Es atbildēju:

Мотороллер для своего автодома я начал искать уже тогда,  когда автодом был заказан, но еще изготавливался на заводе, но через дилера я уже узнал максимальный допустимый вес для багажника (200 кг) и габариты багажника. По весу 200 кг можно было выбрать много разных моделей мотороллеров, но самую большую проблему составил маленькая высота двери багажника - только 107 см. Из за этого сразу отпали все Пиаджо и все другие, высокие мотороллеры. А HONDA PCX, с низким (заводским) ветровым стеклом и с открученными зеркалами впрытик умещается. HONDA PCX есть двух видов - с 125 и 150 кубовым мотором. Но по скольку их габариты одинаковы, я заказал с 150 кубовым мотором. Вес его незначительно больше. Если не ошибаюсь - 134 кг.

Следующая проблема появилась тогда, когда я сзади мотороллера прикрутил платформу для его заднего багажника. Тогда мотороллер уже с прямым, не повернутым рулем не умещался в багажник автодома. Но затолкнуть в багажник с прямым рулем и потом там его развернуть и закрепить я не могу из за узкого багажника. Мне просто, уже не долезть до переднего колеса. Об этом я рассказываю в этом фильме.

 https://youtu.be/1M16TnhzKU0

Проблему я решил, смастерив движущуюся платформу, на которой я могу развернуть переднее колесо мотороллера, закрепить и в таком развернутом виде заталкивать во внутрь .

 https://youtu.be/Z5K8AQcGNoU

И так, с мотороллером в багажнике мы путешествуем уже 7 лет. Мотороллер оставляем дома крайне редко. Но мотороллер плюс велосипеды мы не берем из за веса - с проблемой вкладываемся в 3,5 тонны, хотя и путешествуем вдвоем.

Юрис, а какие Вы всесезонные шины поставили? А то сейчас в раздумьях, кемперовских в России не продают.

16. dec. 2018, Nav komentāru

С завода были летнии шины Continental VancoCamper 215/70R15CP, а после того, когда при пробеге 70000 км одна на автобане в Сербии  взорвалась, я купил новые, и опять все специальные для автодома Michelin Agilis Camping 215/70R15CP, но уже М+S.   На ютубе кто-то рассказывал, что у него в Австрии проверяли, какие шыны у его кемпера:   Кемперная резина.

День добрый! Увидел у вас дополнительную акустику на панели дукато, подскажите как она играет, вас устраивает?

5. nov. 2018, Nav komentāru

Добрый день! Нет, не какую дополнительную акустику я не ставил, все стандартное. Некоторые из доработок, наверное, нельзя назвать как дополнительной акустикой. Например, я могу подать звук от зеркала на радиоприемник двумя слособами: 1) по радиоканалу, 2) по проводу на AV вход радиоприемника.

Я также могу подать интернет радиосигнал от андроид телефона по проводу на AUX вход радиоприемника.

Я, также, установил антенный усилитель радиоприемнику, но он все равно плохо принимает радиостанции от антенны.

Для улучшения акустики, думаю, надо идти по другому пути - не улучшать звуковую аппаратуру, но хочу улучшить звукоизоляцию салона автодома, что более важно.  

Sakiet lūdzu, kur Rīgā var nosvērt kemperi?

20. aug. 2018, 2 komentāri
Kemperi Rīgā var nosvērt Krustpils ielā. GPS koordinātes 56.893874, 24.223019. It kā viņi strādājot bez brīvdienām un 24 stundas diennaktī. Par šo pakalpojumu esmu maksājis 5 eur. 


Lasīt tālāk »

Cik ilgs bija Jūsu 2016.g. Norvēģijas ceļojums? Cik aptuveni kilometrus dienā ar kemperi var plānot nobraukt Norvēģijā?

20. nov. 2016, Nav komentāru

Mūsu ceļojums bija no 2016.g.17. jūlija līdz 1. augustam. Kopā šajās 16 dienās nobraucām ar kemperi 5280 km, ar motorolleri apm. 250 km un cik ar motorlaivu ziemeļos - nav zināms. No Stokholmas prāmja pa Zviedriju un Norv. līdz Kristiansand Norvēģijas dienvidos, īpaši nekur nekavējoties, nobraucām 681 km dienā. Pāris vietās Norvēģijā bija maksimālais atļautais ātrums 90 vai 100 km/st, kas tur ir liels retums. Tad palikām nakšņot bezmaksas autostāvvietā ceļa malā un nākošā dienā pagriezāmies uz ziemeļiem. Tur satiksme vairs tik raita nebija. Pa dienām tika nobrauktais attiecīgi: 215 km, 133 km, 281 km, 360 km, 104 km. Bet skriešana šajās dienās nebija mūsu mērķis - 2 dienas vizinājāmies ar līdzi paņemto motorolleri (Suleskard- Lysebotn, Geiranger-Trollstigen). Bija mums pārgājiens uz Preikestolen klinti (2+2 stundas ar kājām), uzbraucām ar kemperi Dalsniba kalnā, Tvindefossen, Voringfossen udenskritumi, vecākā koka baznīca, ...... Satiksme šajā tūrisma objektu pārpildītajā Norvēģijas lejas un vidus daļā ir ļoti lēna, atļautais ātrums pārsvarā 50 vai 70 km/st, kuru praktiski neviens nepārkāpj (gan tāpēc, ka ir milzīgi sodi, gan tāpēc, ka apdzīt nav iespējams, vai arī nokļūšana kolonnā vienu mašīnu priekšā neattaisno apdzīšanas risku). Visā Norvēģijas ceļojuma laikā redzējām, ka asfaltētās braucamās daļas platums ir vismaz par 1 metru šaurāks, nekā LV. Pēc priekšā braucošajiem kemperiem spriedām, ka attālums no riteņa ārmalas līdz baltajai svītrai uz asfalta ir tikai apmēram 15-30 cm. Tas prasīja daudz lielāku uzmanības koncentrēšanu pie stūres, nekā LV. Savā starpā jokojām, ka Latvijā tik platas brauktuves ir tāpēc, lai būtu iespējams apbraukt bedres :)  Ja Latvijā asfalta malā ir pāris metri grantētās ceļa daļas, tad Norvēģijā parasti tādas nav vispār un asfalta mala robežojas ar klinti vai bezdibeni  :) Dīvaini, bet Norvēģijā lielu daļu šādu bīstamo ceļu nenorobežo neviena drošības barjera un nav pat stabiņu. Mēs nodomājām, ka, iespējams, tas ir tādēļ, lai vieglāk ziemā būtu tīrīt sniegu, citu izskaidrojumu nevarējām izdomāt. Tomēr lēnajai braukšanai pa Norvēģiju ir arī pozitīvā puse- neskatoties uz to, ka visa ceļojuma laika vidējā dīzeļdegvielas cena bija 1,278 eur/ par litru, divu dienu vidējais degvielas patēriņš kemperim, kad "čammājāmies" pa Norvēģijas vidusdaļu, bija tikai 9,0 l/100 km, bet visa ceļojuma vidējais degvielas patēriņš kemperim tikai 10,0 l/100km. Es jau kādreiz te rakstīju, ka neskatoties uz lielo degvielas cenu Skandināvijā, pateicoties lēnajam braukšanas ātrumam, viena nobrauktā kilometra cena ar kemperi sanāk mazāka, nekā braucot ceļojumā no LV dienvidu virzienā (ja neskaita prāmju izmaksas).

Pēc uzkavēšanās un izklaidēm Norvēģijas vidus daļā parēķinājām, cik vēl jānobrauc kilometri un cik ir atlikušas dienas līdz norunātajai zivju zvejai ziemeļos. Nolēmām, ka ir jāsteidzās, jo bija jāšķērso Norvēģijas lielākā daļa. Trīs dienas praktiski tikai braucām, dienā nobraucot attiecīgi 561 km, 562 km un 472 km. Tad, kad izbraucām no tūristu iecienītajām vietām Norvēģijas vidusdaļā, satiksme kļuva nedaudz vieglāka, jo nebija vairs visu laiku jāuzmanās un jādomā par to, kā samainīties ar pretim braucošo automašīnu. Tomēr arī šādi dienas nobraukumi nav salīdzināmi ar braucienu ar kemperi pa Poliju, Vāciju, Franciju, kur pat 1000-1200 km vienā dienā ir uzveicami.

Pēc zivju zvejas Norvēģijas ziemeļos bija jāsteidzas uz prāmi Helsinkos. Pa Somiju uz māju pusi lielākais vienas dienas nobraukums bija 757 km. Izbraucām 29. jūl. vakarā un nobraucām 212 km, tad pieminētie 757 km pa Somiju. un 31. jūl. vēl 549 km. Rezultātā, ļoti laicīgi bijām uz vakara prāmi Helsinkos.

Vēlos piebilst, ka šajā ceļojumā stūrēju tikai es viens, mēs nemainījāmies. Ar ilgu braukšanu vakarā neaizrāvāmies, lai varētu pietiekami izgulēties.

Vai ir izdevīgi ceļot ar kemperi?

8. aug. 2016, Nav komentāru

Vai atmaksājas kempera iegāde, vai ceļot ar kemperi ir izdevīgi, u.t.t. - šie visi jautājumi jau paši par sevi ir nepareizi un nevietā.
Ja mēs, piemēram, nopērkam tādu transoprta līdzekli, kā velosipēdu un braucam ar to ikdienā uz darbu, tad pie lielas vēlēšanās mēs materiālo atmaksāšanos un izdevīgumu varam sarēķināt (ja tāds bija iegādes mērķis), jo mēs zinam, cik naudas esam ietaupījuši uz nenopirktajām sabiedriskā transporta biļetēm.
Bet es domāju, ka tie, kas pērk sev kemperus, jahtas, ekskluzīvus motociklus, u.t.t., nedomā par atmaksāšanos un izdevīgumu materiālā izteiksmē. Atmaksāšanās un izdevīguma mēraukla šeit ir pavisam cita. Tā ir iegūtās pozitīvās emocijas, brīvības, ērtības un neatkarības sajūta ceļojuma laikā. Tā ir iespēja vienlaicīgi ceļot un vienlaicīgi atrasties savās mājās, tā ir iespēja iet dušā, kad vien ir vēlēšanās, cept un vārīt kvalitatīvu mājas ēdienu, iespēja pašiem veidot savu omulīgo noskaņojumu savā kemperī neatkarīgi no citiem, tā ir iespēja pašiem izvēlēties apskatāmos objektus un maršrutu ceļojumu laikā, tā ir mobilitāte un brīvība atšķirībā no viesnīcās gulētājiem, u.t.t., u.t.t. Tas viss nav izsakāms naudas izteiksmē. Ja šīs sajūtas Jums ir, tad atmaksāšanās un izdevīguma jēdzi zaudē jēgu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Окупается ли покупка кемпера, выгодна ли путешествовать на кемпере - все эти вопросы сами по себе являются ошибочными и неуместными.
Если мы, например, покупаем такое транспортное средство, как велосипед и ездим на нем ежедневно на работу, то при большом желании мы можем пощитать материальную выгоду  (если с такои цели был приобретен этот велосипед), потому, что мы знаем, сколько денег мы сэкономили на билетах общественного транспорта.
Но я думаю, что те, кто покупает себе кемперы, яхты, эксклюзивные мотоциклы, и.т.д., не думают о выгодности в денежной форме. Измерение окупаемости и рентабельности здесь совершенно иное. Это положительные эмоции, свобода, удобство и чувство независимости во время путешествия. Это возможность одновременно путешествовать и в то же время находится у себя дома, это возможность пойти принять душ, когда есть желание, готовить качественую домашнию пищу, возможность строить свое уютное настроение в своем кемпере независимо от других, это возможность выбрать достопримечательности и маршруты во время путешествия, это мобильность и свобода в отличие от люыителей спать в гостинеце, и т.д., и т.п. Все это не может быть выражено в денежном выражении. Если эти ощущчения у вас есть, то понятие окупаемости и рентабельности теряют смысл.

 

 

 

 

Papildus akumulatori kemperī

16. mai. 2016, 1 komentārs

Jautājums:

Vai Jums ir kāda pieredze ar papildus akumulatoru, vai ir vērts par tādu domāt? Ja jā, kur to turēt salonā, kā tam pieslēgties ?
Vai varbūt tomēr pietiek ar mašīnas akumulatoru? Braucot, protams jā! Bet ko darīt tad, kad apstājas kādā stāvlaukumā pa nakti, kur nav iespējams pieslēgties elektrībai?

Atbilde:

Protams, kemperī ir jābūt papildus akumulatoram.

Mums kemperī:
1) Bez standarta FiatDucato akumulatora (kurš ir zem vadītāja kājām), nepieciešamo elektrību nodrošina zem pasažiera sēdekļa ievietotie divi gēla dziļizlādes Banner akumulatori 95 Ah katrs.
2) Uz kempera jumta ir divas saules baterejas, kuras papildus uzlādē akumulatorus tad, kad ir saule.
3) Šoziem atradu vietu un pievienoju vēl pāris nelielus papildus akumulatorus  (2 x 17 Ah).
4) Visas apgaismojuma spuldzītes ir LED. 

Lasīt tālāk »

Kempera noma

13. mai. 2016, Nav komentāru
Nē, mēs kemperi neiznomājam.

Autonoms kondicionieris

18. apr. 2016, 2 komentāri

Jautājums:

Gribēju jautāt, vai jums salonā ir autonomais kondicionieris, ja nē, vai pietiek ar to, kas pūš no priekšas? Redzu, ka citi iebūvē jumtā atsevišķu kondicionieri salonam, jādomā ka tas ir nenovērtējami karstās vasaras dienās...

Atbilde:

Jā, mūsu kemperim ir atsevišķs, autonoms salona kondicionieris uz jumta "Viesa Holiday 2". Tas netika uzstādīts Dethleffs rūpnīcā, bet gan pie dīlera Lietuvā. Acīmredzot dīlerim ar rūpnīcu eksistē šāda savstarpējā vienošanās par to, kas tiek uzstādīts rūpnīcā, bet ko uzstāda pie dīlera.

Lasīt tālāk »

Jaunākie ieraksti

  • Intervija par akumulatoru tēmu:
    11. nov. 2024
  • Saņēmu no Ķīnas 15 litrīgo mikroviļņu krāsni kemperim
    2. jūl. 2024
  • 280 Ah litija akumulators VW T3 busiņam Westfalia
    2. jūl. 2024
  • PIRENEJI 2023.G. JŪLIJS
    9. aug. 2023
  • 21 kempera uzlabojums pirms ceļojuma uz Pirenejiem
    8. aug. 2023
  • Victron Energy modēms kemperī
    27. apr. 2023
  • Uzsāku pilnībā pāriet uz Victron Energy aparatūru
    31. jan. 2023
Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.